Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Az ásványok tisztítása

2021. 02. 12. 18:00:00
Az ásványok tisztítása

Hogyan tisztítsuk az ásványainkat? 

A köveket, ásványokat kezdetben füstöléssel és sóval próbálták megtisztítani a rárakódott "szennyeződéstől", a "láthatatlan tehertől".

Hogy jön létre a szennyeződés és mi is ez a láthatatlan teher? 

Aki huzamosabb ideig viselt már ásványékszert, megtapasztalhatta, hogy egy idő után furcsa érzés felvenni, mintha nehezebb lenne és érezhette úgy is, hogy nem is szívesen viselné. Ezt az érzést a kristályok által felvett információk okozzák, amelyek nem feltétlenül ártalmasak, sőt lehetnek kellemes "emlékképek is", de ettől függetlenül zavaróak.

Régen a köveket "energiatartónak" nevezték, mert úgy vélték a vízhez hasonlóan jól és hosszú időn keresztül képesek az információt megtartani. A kristályok színe, tulajdonsága, szerkezete, keletkezése is mind valamilyen információt közvetít, ami kiegészülhet a "rátapadt" információval.

A vízhez hasonlóan a kövek energiájára rátapadt különböző gondolatok, érzések, hangulatok, vagy betegségre jellemző információk negatív hatással vannak. (Nagyon fontos körültekintően eljárni, amikor ásványokból készült terméket vásárolunk).

Ha az elraktározott információk befolyásolják, zavarják az ékszer viselőjét el kell távolítani, kiüríteni a felvett energiákat. Szerencsére több lehetőség is van ezeknek az információknak a törlésére. Ha ez az információ káros, a testi, lelki állapotunkat jelentősen befolyásolhatja, zavarhatja vagy meg is betegíthet. Ezt elkerülendő szükség van olyan módszerekre, amelyek a kövek "tehermentesítésére", megtisztítására szolgálnak. Több eljárás is létezik a szennyeződések és az elváltozások eltávolítására.

Az ásványékszerek érintkeznek a levegővel, a bőrrel, ezért a kövek mosása, tisztítása nemcsak higiéniai és esztétikai okokból fontos, hanem a felfrissítést, a javítást is szolgálja. (Vannak azonban olyan kövek és elváltozások, amelyek mosással nem tisztíthatók, ez esetben más eljárást kell alkalmazni.)

Az alábbi esetekben alaposan meg kell tisztítani a kristályokat:

  • újonnan vásárlás, első használat előtt
  • ha szennyeződés vagy egyéb elváltozás látható rajta
  • a masszázsköveket használat után minden alkalommal
  • a testtel érintkező ásványékszereket bizonyos időközönként
  • ha kölcsönadtuk vagy valaki felpróbálta a sajátunkat.

A vízben oldódó kövek kivételével alaposan, langyos vízsugárral kell lemosni a kristályokat (nagyobb felületi  szennyeződés esetén lehet ékszertisztító szert is használni). Amelyik követ lehet, annak felületét érdemes ujjal megdörzsölni. Ha szükséges óvatosan, gondosan, egy puha ecsettel kell a tisztítást elvégezni. 

A felületi tisztítás után következhet az energetikai tisztítás, ami két lépésből áll: kiürítés és tisztítás.

  • az információ eltávolítása, az energia kiürítése, hogy a kő által hordozott információtól megszabaduljunk. Ehhez a követ langyos vagy hideg vízsugár alatt kell tartani legalább egy percig.  Tisztítás közben figyeljünk az erőteljes kilégzésre, hogy elkerüljük az idegen információ felvételét.

Tisztítás sóval, nappal.

  • Évezredek óta használják a káros hatások elleni védekezésre a sót tisztító és frissítő hatása miatt. A köveket száraz kristályos, tengeri vagy himalája sóba kell helyezni egy-két órára, hogy tökéletesen kitisztuljanak (én himalája sóval szoktam végezni a tisztítást, amit használat után kidobok). Fontos tudni, hogy nem minden kő alkalmas a sóval történő tisztításra.
  • A napsütés is tisztító erővel bír, képes megszüntetni és eltávolítani az idegen információt. Leginkább a felkelő hajnali és a lenyugvó alkonyati napsütés vörös spektruma rendelkezik feltöltő, tisztító erővel. Az ametiszt és a rózsakvarc esetében viszont ezt ne alkalmazzuk, mivel közvetlen napfény hatására kifakulhatnak. Járjunk el körültekintően és kerüljük nyáron az erős sugárzást.
  • A füstölés és a hangrezgéses módszerek alkalmazása is régóta használatos a tárgyak, terek, és a test energetikai megtisztítására. Gyógynövényekből készült vagy saját magunk által készített füstölőt használjunk, tartsuk a köveket pár percig a felszálló füstbe, ezáltal eltűnnek az elraktározott energiák. Borostyán esetén ne alkalmazzuk ezt a módszert. Végezzük tudatosan, szívvel-lélekkel a tisztítási folyamatot kellemes, tiszta környezetben.

(Felhasznált irodalom: Judy Hall: Varázslatos Kristályok, Karen Frazier: Gyógyító kristályok, Michael Gienger: A kristálygyógyászat tankönyve, Michael Gienger: A kristályok karbantartása))

Az oldal tetejére